Догляд за мармуром нескладний, якщо знати, як це робити правильно. У першу чергу на бездоганно відполірований виріб слід нанести захисне воскове покриття, що перешкоджає забрудненню каменю. Але й воно не звільняє від регулярного вологого чищення мармуру.
Видаляти забруднення з поверхні слід м'якою губкою, змоченою спеціальним складом для догляду за натуральним каменем або водним розчином нейтрального миючого засобу. Неприпустимо застосовувати миючі засоби, що мають у своєму складі кислоти, а також пасти і порошки з абразивними речовинами - вони здатні пошкодити поверхню виробів.
Мармурові плити слід оберігати від дії жиру, кислоти натуральних соків і вин. Чай та кава також можуть залишити важко виводимі плями. Якщо такі рідини потрапили на стільницю, їх слід негайно промокнути серветкою, а потім обробити мармурову поверхню спеціальним очисним засобом. Для видалення жиру підходить звичайний уайт-спірит, проте користуватися ним потрібно акуратно, щоб потім його застосування не залишилися світлі плями.
Для збереження привабливого зовнішнього вигляду мармурової підлоги слід обзавестися придверним килимком, що затримують пил і пісок з вулиці. Крім того, не зайвими будуть килими і всередині приміщення. Вони захистять поверхню підлоги від щоденного впливу і допоможуть продовжити термін служби мармурових плит. Чистка пилососом не рекомендується, оскільки його коліщатка і щітка виконані з пластику, з часом залишать відчутні подряпини.
Скульптури і декоративні прикраси всередині приміщення потребують регулярного позбавлення від пилу за допомогою м'якої серветки і в періодичному протирання. Однак якщо мармурові композиції прикрашають сад, терасу, альтанку, доглядати за ними доведеться значно частіше. При дії високої вологості на виробах можуть з'явитися цвіль і навіть мох, які необхідно видаляти за допомогою легкого розчину хлорки. І, особливо, застосування захисного водовідштовхувального складу значно полегшить догляд за мармуровими скульптурами, розміщеними на відкритому повітрі.
|